جواب تمرین مطالعات اجتماعی چهارم/ درس هفتم: جغرافی‌دانان چگونه محیط‌های زندگی را مطالعه می‌کنند؟/فعالیت و به کار ببندیم صفحه 30

مطالعات اجتماعی چهارم: فعالیت صفحه 30

١ــ به تصویر وسایل جغرافی‌دان‌ها در صفحه‌ی قبل نگاه کنید و نام هر وسیله‌ای را که شماره‌گذاری شده است، بنویسید.

1) کره جغرافیایی      2) عکس      3) نقشه       4) فیلم و لوح فشرده       5) رایانه       6) کتاب

مطالعات اجتماعی چهارم: به کار ببندیم صفحه 30

١ــ به دوستی (واقعی یا فرضی) که در جای دیگری زندگی می‌کند، نامه بنویسید و از او دعوت کنید به شهر یا روستای شما سفر کند. درباره‌ی شهر یا روستای خود نیز برای او توضیح دهید.

سلام دوست عزیزم

شهر خوی یکی از شهرهای استان آذربایجان غربی، معروف به دارالمومنین و شهر آفتابگردان‌ها است. خوی یک شهر بسیار دیدنی با آب و هوای بسیار خوب و کوهستانی است. از مکان های دیدنی شهر خوی می‌توان به مقبره شمس تبریزی و پوریای ولی، پل خاتون (که در گذشته گذرگاه مردمی بوده  که از سرزمین عثمانی می آمدند)، و دروازه سنگی (که در گذشته تنها دروازه ورودی شهر بود، و اکنون در نزدیکی بازار سنتی شهر خوی قرار دارد)، کاروانسرای خان (که منظره بسیار جذاب و دیدنی دارد)، بازار سنتی خوی، مقبره شیخ نوایی و یکی از بزرگترین مراجع تقلید عالم تشیع؛آیت الله خویی و امامزاده سید بهلول از نوادگان امام هادی (ع) اشاره کرد.

اگه قضد سفر دارید شهر خوی می‌تواند یکی از بهترین مقصدها برای سفر شما باشد.

 

٣ــ فرض کنید جغرافی‌دان هستید. ابتدا مکانی را انتخاب کنید. سپس چند سؤال درباره‌ی آن مکان طرح کنید. سؤال‌هایتان درباره‌ی چیزهایی باشد که نمی‌دانید.

دهکده گرینویچ
1) این دهکده در کدام قسمت کره زمین قرار دارد؟
2)چه نوع آب و هوایی دارد؟
3) این دهکده به چه چیزی معروف است؟

حتما ببینید

جواب تمرین مطالعات اجتماعی چهارم/صفحه 2

error: Content is protected !!