" /> طرز تهیه ترشی خوش مزه و فوری کلم بنفش – گام به گام
خانه / متفرقه / طرز تهیه ترشی خوش مزه و فوری کلم بنفش

طرز تهیه ترشی خوش مزه و فوری کلم بنفش

 

Image result for ‫ترشی کلم بنفش مجلسی‬‎

طرز تهیه ترشی کلم قرمز ۸-) 

مواد لازم ترشی کلم قرمز مقدار لازم
کلم قرمز ۱ عدد متوسط
سرکه سفید به مقدار نیاز و لازم
نمک سه قاشق غذاخوری
پودر فلفل به مقدار نیاز

قصد داریم طرز تهیه این ترشی بسیار خوشمزه را برای‌تان بازگو کنیم. احتمالا اگر تا به حال از این ترشی استفاده نکرده اید، با یک بار امتحان مشتری دائم آن خواهید شد.قبل از شروع آموزش و تهیه ترشی کلم قرمز می بایست مواد لازم برای تهیه ترشی که در بالا اورده ایم تهیه کنی

دستور تهیه ترشی کلم قرمز به شرح زیر است

۱) در ابتدای کار کلم قرمز را به هر اندازه ای که فکر می کنید مناسب است، خرد کنید. توصیه می کنیم اندازه های خرد شده نه خیلی بزرگ باشند و نه خیلی کوچک. سپ ظرف بزرگی تهیه کرده و کلم ها را درون آن بریزید.

۲) حال نوبت اضافه کردن ۳ ق غذا خوری نمک به روی کلم هاست. به خوبی بهم بزنید تا نمک به خورد کلم های قرمز برود. حال اجازه دهید به مدت کوتاهی مثلا ۱ ساعت ظرف کلم به حال خود باشد. با این کار می خواهیم نمک ها کاملا جذب کلم شود.

۳) بعد از اینکه این زمان گذشت کلم ها را بوسیله ی صافی آبکش کنید. هنگامی که حس کرده اید آب اضافی کلم ها گرفته شد آن را درون ظرف دلخواه دیگری انتقال دهید. در مرحله بعدی اقدام به ریختن مقداری سرکه و پودر فلفل قرمز به کلم ها کنید. دقت کنید که سرکه سفید باید کاملا همه کلم را پوشش بدهد.

۴) توصیه می کنیم بعد از همه این کارها محتویات مخلوط شده را درون ظرف شیشه ای بریزید که رنگش دچار تغییر نشود. دیگر باید به مدت زمان کوتاهی صبر کنید تا ترشی کلم قرمز به خوبی جا بیوفتد. هر چند وقت یک بار می توانید از کمی ترشی تست کنید تا بفهمید ترشی کاملا آماده شده است یا خیر.

 

منبع: سایت روزگار

0 0 votes
رأی دهی به مقاله

حتما ببینید

کاروفناوری هفتم صفحه ۱۵۵

0 0 votes رأی دهی به مقاله

کاروفناوری هفتم صفحه ۱۵۲

0 0 votes رأی دهی به مقاله

کاروفناوری هفتم صفحه ۱۵۰

0 0 votes رأی دهی به مقاله

موضوع
هشدارِ
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
error: این امکان غیرفعال است
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x