" /> چهره‌های سیاسی، ورزشی و هنری که سابقه مداحی دارند – گام به گام
خانه / متفرقه / چهره‌های سیاسی، ورزشی و هنری که سابقه مداحی دارند

چهره‌های سیاسی، ورزشی و هنری که سابقه مداحی دارند

 

در ایام سوگواری اهل‌بیت(ع) بسیاری از چهره‌های شناخته‌شده سیاسی، فرهنگی و ورزشی در عزای اباعبدالله‌الحسین (ع) به مداحی می‌پردازند. طی چند سال اخیر با گسترده شدن فعالیت رسانه‌ها، تصاویر زیادی از حضور چهره‌های ورزشی، سیاسی و هنری در هیأت‌های مذهبی با عنوان مداح منتشر شده است. در ادامه به معرفی تعدادی از این چهره‌ها پرداخته ایم.

مداحان چهره

عماد افروغ، نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی یکی از افرادی است که به صورت سنتی و حزن آلود به مداحی اهل بیت می‌پردازد. عماد افروغ از جمله نمایندگان مجلس هفتم شورای اسلامی بود که در جریان انتخابات ریاست جمهوری نهم از طرفداران محمود احمدی نژاد بود که بعد از انتخابات بر جرگه مخالفان وی پیوست، هر از چندگاهی از سیاست‌های دولت نهم و دهم انتقاد می‌کرد.

مداحان چهره

محمدبحرانی، صداپیشه مشهور تلویزیون یکی دیگر از افرادی است که می‌توان او را در لیست چهره‌های سرشناسی که سابقه مداحی دارند قرار داد. امسال فیلمی از نوحه خوانی محمد بحرانی (صداپیشه جناب خان) در هیأت خوزستانی‌های مقیم مرکز منتشر شد که با استقبال کاربران فضای مجازی همراه شد.

مداحان چهره

بنیامین بهادری، خواننده پاپ در مورد سابقه مداحی خود می‌گوید: «مداحی را از فضاهای مدرسه و دبیرستان آغاز کردم. اما اصلی‌ترین مداحی‌ام در تکیه‌ای در سلسبیل بود. آنجا را بسیار دوست دارم. چند سالی در این تکیه نوحه خواندم. آخرین باری که آنجا خواندم ٢٠ سالم بود.» این روزها در فضای مجازی فیلمی قدیمی از بنیامین بهادری خواننده سرشناس پاپ منتشر شده است که او را در حین روضه خوانی در مراسمی با حضور حسن خلج نشان می‌دهد.

مداحان چهره

سید مهدی سیدصالحی، بازیکن سابق فوتبال یکی دیگر از چهره‌هایی است که سابقه مداحی دارد. سید صالحی در این رابطه گفته است: « خودم را مداح نمی‌دانم من فقط زمزمه می‌کنم و لیاقت مداح بودن را ندارم.»

مداحان چهره

رضا حقیقی بازیکن اسبق پرسپولیس هم یکی از مداحان بنام کشور است. صدای خوش، رعایت ریتم و سبک جالب خواندن حقیقی باعث شده که بسیاری در ابتدا باور نکنند این صدا متعلق به این بازیکن اسبق فوتبال است.

مداحان چهره

غلامحسین پیروانی را پیرغلام ورزشکاران در زمینه مداحی می‌دانند. سرمربی سابق تیم فجر سپاسی که علاقه وافری به شعرخوانی دارد از زمان‌های دور در هیأت‌های مذهبی شهر شیراز به مداحی اهل بیت می‌پرداخت و با پخش این مراسم از برنامه نود، مردم دیگر شهرها نیز با خواندن وی آشنا شدند. سبک مورد علاقه غلامحسین پیروانی، نواهای سنتی عزاداری است.

مداحان چهره

مهرداد میناوند و فرهاد کاظمی دیگر مداحانی هستند که در جمله مربیان و فوتبالیست‌ها قرار می‌گیرند. اهالی جنوب شهر تهران به ویژه محله «نازی آباد» بارها و بارها شاهد مداحی فرهاد کاظمی مربی سابق تیم فوتبال سپاهان بوده‌اند.

مداحان چهره

رضا صادقی که به گفته خود خوانندگی را از مداحی آغاز کرده است، در دهه اول محرم به خواندن مرثیه اباعبدالله در شهر بندرعباس می‌پردازد که این کار او با استقبال شدید طرفدارانش نیز مواجه شده است. نزدیکی صدای صادقی به مداحان باعث دلنشینی بیشتر صدای این خواننده معروف پاپ ایران است.

مداحان چهره

حامد زمانی دیگر خواننده پاپ است که علاقه فراوانی به محرم و عزاداری اباعبدالله دارد که نخستین کار رسمی خود را نیز با خواندن آهنگی برای امام حسین(ع) آغاز کرده است. زمانی خواننده آهنگ مرگ بر آمریکا نیز است. همخوانی رضاهلالی مداح معروف تهران با این خواننده، در مورد امام رضا(ع) نیز با استقبال مخاطبان فضای مجازی همراه شد.

مداحان چهره

 

منبع: بجنورد۱۴۰۰

0 0 votes
رأی دهی به مقاله

حتما ببینید

کاروفناوری هفتم صفحه ۱۵۵

0 0 votes رأی دهی به مقاله

کاروفناوری هفتم صفحه ۱۵۲

0 0 votes رأی دهی به مقاله

کاروفناوری هفتم صفحه ۱۵۰

0 0 votes رأی دهی به مقاله

موضوع
هشدارِ
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
error: این امکان غیرفعال است
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x