خانه / همه دسته ها / مشهورترین بازیکنانی که تابستان آزاد می شوند

مشهورترین بازیکنانی که تابستان آزاد می شوند

ژانویه نزدیک است و باشگاه های بزرگ اروپایی این فرصت را دارند تا ژانویه قرارداد بازیکنانی را که تا تابستان 2019 تحت قراردادشان هستند، تمدید کنند، در غیر اینصورت این بازیکنان فرصت دارند تا در همین ژانویه در مورد تیم بعدی شان تصمیم بگیرند و در تابستان 2019 با قراردادی آزاد راهی تیم جدیدشان شوند. بر همین اساس، نگاهی داریم به بازیکنان شاخص تیم های بزرگ که کمتر از یک سال به پایان قراردادشان باقی مانده است:

مهمترین نام در منچسترسیتی، کمپانی است، کاپیتان بلژیکی به دلیل مصدومیت در سال های اخیر حاشیه نشین بوده، اما اگر بتواند ثابت کند که مشکل مصدومیت ندارد، شایسته تمدید قرارداد است، حتی در سن 32 سالگی. دیگر بازیکن شاخص سیتی، مانگالا است که سیتی برای خرید او 40 میلیون پوند پرداخت کرد ولی بعید است قراردادش تمدید شود و باید منتظر جدایی بود. در عین حال قرارداد دیاز هم رو به اتمام است و رئال مادرید به دنبال جذب اوست.

دنیل استوریج، هنوز هم مورد مسئله در لیورپول است. او در این فصل شروع خوبی در ترکیب لیورپول داشت ولی همچنان زیاد درگیر مصدومیت است و هنوز هم به عنوان یک گزینه جانشین محسوب می شود. مورنو مدافع چپ اسپانیایی حالا در تیم کلوپ، نقش یک بازیکن جانشین را دارد و از این وضعیت هم خیلی راضی نیست. شاید باید منتظر جدایی او بود.

در منچستریونایتد نام های زیادی وجود دارند که قراردادشان رو به اتمام است ولی بندی برای تمدید قرارداد یک ساله آن ها وجود دارد، مثل دخیا که بند تمدید یک ساله قراردادش فعال شد. بازیکنان دیگر نظیر یانگ، ماتا و هررا نیز احتمالاً برای یک فصل دیگر ماندنی هستند ولی شرایط والنسیا، پریرا، اسمالینگ، جونز، دارمیان و ویلسون مشخص نیست. در عین حال قرارداد مارسیال هم رو به اتمام است ولی مذاکره برای تمدید قرارداد طولانی مدت او در جریان است.

آرون رمزی شاخص ترین چهره در لیست آرسنال است که البته مشتریان زیادی دارد و حتی گفته می شود بایرن مونیخ نسبت به جذب وی مطمئن است. در شرایط فعلی به نظر می آید جدایی او محتمل است. دنی ولبک، مونرئال و پیتر چک هم گزینه های دیگر هستند. در این لیست، به نظر می آید در پایان فصل شاهد جدایی ولبک و چک باشیم. ولبک باز هم با مشکل مصدومیت روبرو شده و چک هم حالا گزینه جانشینی به نام برند لنو را می بیند و شاید در 36 سالگی زمان جدایی فرا رسیده باشد. اما شاید قرارداد مونرئال برای مدتی دیگر تمدید شود.

فابرگاس، ژیرو، لوئیز و کیهیل همگی بازیکنان بالای 30 سالی هستند که چلسی طبق سیاست هایش قرارداد بیش از یک سال به آن ها پیشنهاد نمی کند. در این لیست، لوئیز مایل به ماندن در چلسی است و پیشنهادهای هنگفت از چین را رد کرده است، فابرگاس با توجه به نقش فعلی اش در ترکیب چلسی، به فکر جدایی است و احتمالاً راهی سری آ می شود. وضعیت ژیرو به مهاجمان چلسی بستگی دارد، اگر مهاجم جدیدی جذب شود و موراتا هم بماند، بعید است ژیرو هم ماندنی باشد. درون دروازه هم به نظر نمی رسد جایی بتوان برای کابایرو و گرین که هر دو هم مسن هستند، متصور شد.

فرتونخن و آلدرویرلد دو مدافع بلژیکی تاتنهام هر دو در پایان قراردادشان هستند. البته شرایط توبی فرق می کند، او بندی در قراردادش است که باشگاه های دیگر می توانند او را در تابستان 2019 با 25 میلیون پوند جذب کنند، در این شرایط اگر توافق برای قرارداد جدید حاصل نشود، احتمالاً اسپرز او را می فروشد، هر چند با جدایی توبی، بعید است تاتنهام دیگر مدافع ملی پوش خود یعنی فرتونخن را هم از دست بدهد.

هر چند عجیب به نظر می رسد ولی گفته می شود بارسلونا در آستانه عقد قرارداد جدید با منیر الحدادی است! شرایط فرمایلن نیز بسته به وضعیت جسمانی او است. اگر او بتواند ثابت کند که مشکل مصدومیت ندارد، شاید برای یک فصل دیگر هم بماند.

بارزالی تنها بازیکن شاخص این لیست در باشگاه یوونتوس است، هر چند او 37 ساله است و شاید در پایان فصل تصمیم به خداحافظی از فوتبال بگیرد.

چهار R! روبن، ریبری، رودریگز، و رافینیا. در این لیست، جدایی روبن قطعی شده است. او همین چند روز قبل اعلام کرد که در پایان فصل مونیخ را ترک می کند. جدایی ریبری هم در 35 سالگی محتمل به نظر می رسد. شرایط رافینیا 33 ساله هم مشخص نیست. خامس رودیگز نیز در پایان فصل قرارداد دو ساله قرضی اش با بایرن به اتمام می رسد و به نظر می آید بایرن قصد ندارد او را جذب کند.

شاخص ترین بازیکن این لیست در تیم پاریسی، رابیوت هافبک جوان و مستعد پاریسن ژرمن است که به باشگاه های بزرگی هم لینک شده است. هنوز وضعیت او مشخص نیست. بوفون هم که تازه در همین تابستان به پاریس ملحق شده، 41 ساله می شود و آینده اش نامعلوم است. آرئولا، دنی آلوز و دیارا دیگر گزینه های این لیست در تیم پاریسی هستند.

علاوه بر این ها، نام های دیگری همچون دیگو گودین، فلیپه لوئیز، ماریو بالوتلی، لیتون بینس از بازیکنان شاخص سایر تیم های اروپایی هستند که در آستانه اتمام قرارداد هستند.

منبع: سایت نود

همچنین ببینید

فوتبالیست های زشت و همسران زیبا

فوتبالیست های معروفی هستند که با وجود زشتی قیافه شان، همسرانی بسیار زیبا دارند. بطنِ فوتبال …

شهرهایی که الهام بخش مشاهیر بوده اند

مسافرانی که عاشق مطالعه هستند، به جای اینکه کتاب را در چمدان جا بدهند، با …

بزرگترین تاجر فوتبال اروپا کدام تیم است؟

همین چند روز یپش بود که پولیشیچ، ستاره آمریکایی خوش تکنیک دورتموند با قراردادی 64 میلیون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: این امکان غیرفعال است