خانه / همه دسته ها / ثروتمندترین اسپانیایی های دنیای ورزش

ثروتمندترین اسپانیایی های دنیای ورزش

فهرستی از 200فرد ثروتمند کشور اسپانیا منتشر شده و برخی از چهره های فوتبالی نیز حضور برجسته ای در این فهرست دارند. 

در مجموع 51 میلیاردر در این فهرست حضور دارند و مجموع ثروت افراد حاضر در این فهرست، بیش از 231 هزار میلیون یورو برآورد شده است. 

این برای سیزدهمین سالی است که ال‌موندو اقدام به انتشار چنین فهرستی می‌کند و همانند سال های گذشته، آمانسیو اورتگا بنیانگذار ایندی‌تکس با ثروتی بالغ بر 50.4 میلیارد یورو در صدر این جدول خودنمایی می‌کند.

در ادامه به 5 فرد ثروتمند این فهرست که در فوتبال اسپانیا نیز حضور دارند اشاره می‌کنیم:

1-فلورنتینو پرز 

رئیس باشگاه رئال مادرید با ثروتی معادل 1.2 میلیارد یورو در رده چهلم این لیست قرار دارد. این کارآفرین رئیس و مدیر اجرایی گروه ACS است که در امر توسعه زیرسازی در 5 قاره دنیا سرآمد است.

2-فرناندو رویگ

رئیس باشگاه ویارئال با ثروتی 930 میلیون یورویی در جایگاه پنجاه و دوم قرار دارد. سرمایه گذاری های او حوزه های گوناگونی را دربرمی‌گیرد. او رئیس گروه پامسا است که در تولید محصولات سرامیکی فعالیت می‌کند و به طور همزمان در صنعت فوتبال و محصولات غذایی نیز فعال است. البته در حال حاضر و با توجه به وضعیت اسفناک زیردریایی های زرد در جدول لالیگا، انتظار می‌رود توجه او تماما معطوف به مستطیل سبز باشد.

3-میگل آنخل خیل مارین

خیل مارین مدیراجرایی باشگاه اتلتیکومادرید است، باشگاهی که مالکیت 51 درصد از سهام آن را در اختیار دارد. ثروت او 240 میلیون یورو برآورد شده و در این فهرست 200 نفره، در جایگاه 192 حضور دارد. برج والنسیا، ورزشگاه واندا متروپولیتانو، برنامه شهری سازی سن رافائل و مزارع خانوادگی از جمله منابع درآمد خیل مارین به شمار می‌روند.

4-خائومه رورس

این غول عرصه سمعی و بصری با 230 میلیون یورو ثروت، یک رده پایین تر از خیل مارین قرار گرفته است. رورس و شریک تجاری اش، تاکستو بنت 24 درصد از سهام شرکت مدیاپرو را در اختیار دارند؛ شرکتی که ارزشی معادل 430 میلیون یورو دارد. این شرکت سال گذشته حق پخش مسابقات لیگ یک فرانسه را برای 4 سال (از سال 2020 تا 2024) خرید و حق پخش مسابقات سری آ را نیز تا سال 2021 در اختیار دارد.

5-انریکه سرزو

رئیس باشگاه اتلتیکومادرید با ثروتی 230 میلیون یورو در رده صد و نود و پنجم حضور دارد. سرزو از سال 2003 در راس باشگاه اتلتیکو حضور دارد و 14.6 درصد از سهام این تیم پایتخت نشین در اختیار اوست. با ریاست بر شرکت هایی که 80 درصد از فیلم های سینمای اسپانیا را می‌سازند، سرزو یکی از بزرگترین تهیه کنندگان سینمای این کشور محسوب می‌شود. 

در بین ورزشکاران، تنها نامی که در این فهرست به چشم می‌خورد، رافائل نادال تنیس باز مطرح اسپانیای است که با ثروتی 185 میلیون یورویی در رده 239 قرار دارد.

منبع: سایت نود

همچنین ببینید

گرانترین پیراهن های لیگ برتر انگلیس

منچستریونایتد در بین تمامی تیم های لیگ برتری همچنان بیشترین درآمد را از اسپانسر پیراهن …

پردرآمدترین فوتبالیست های اینستاگرام

فوتبالیست های سرشناس با پست های که می گذارند نه تنها هواداران خود را از …

حقایقی درباره ملکه کره شمالی

همسر رهبر کره شمالی به ندرت در انظار عمومی ظاهر می شود و نام او …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: این امکان غیرفعال است