" /> پاک کردن چسب آکواریوم از روی دست و لباس – گام به گام
خانه / متفرقه / پاک کردن چسب آکواریوم از روی دست و لباس

پاک کردن چسب آکواریوم از روی دست و لباس

 

چگونه چسب سیلیکونی و آکواریوم را از روی دست پاک کنیم؟

چسب های آکواریوم به خاطر چسبنده بودن زیاد و ضد آب بودنشان بسیار به درد بخور و کارآمد هستند. هر فرد در خانه یا محل کار خود می تواند برای پر کردن ترک ها و ضد آب کردن آن ها یک چسب آکواریوم یا درزگیر سیلیکونی تهیه کند. اما اگر در هنگام استفاده به پوست دستتان بچسبد، به راحتی پاک نمی شود. پس چه کنیم تا از چسب باقی مانده روی دستمان خلاص شویم؟

کیسه نایلونی یا پارچه پلاستیکی

چسب سیلیکونی که هنوز کاملا خشک نشده است را با یک کیسه نایلونی یا پارچه پلاستیکی از روی دست خود بردارید. تا حد امکان، قبل از خشک شدن کامل چسب آکواریوم، آن را از روی دست بردارید. چسب های سیلیکونی بسیار سخت هستند، بنابراین هر چه سریعتر بتوانید آنها را قبل از خشک شدن، از روی دست بردارید کارتان آسان تر خواهد بود. پس به محض این که چسب روی دستتان ریخت، آن را با یک کیسه پلاستیکی یا پارچه ای کهنه از روی دست بردارید. بهتراست از کیسه پلاستیکی استفاده کنید. زیرا چسب ضد آب بوده و اگر از پارچه برای این کار استفاده کنید، از روی پارچه پاک نمی شود. دستتان را زیر آب بگیرید همانطور که ذکر شد، اگر چسب کاملاً خشک نشده باشد، باید بیشترین مقدار آن با یک نایلون برداشته شود و کوچکترین باقی مانده هم با گرفتن دست در زیر آب از بین برود. دست را زیر آب گرفته و با کمک پارچه ای تمامی باقی مانده های چسب را از بین ببرید.

استفاده از صابون

می توانید از صابون هم استفاده کنید شاید تأثیر چندانی نداشته باشد. دستان خود را کامل خشک کنید و اگر چسبی باقی مانده بود مجدداً مراحل را تکرارکنید. زیرا خشک شدن کوچکترین باقی مانده ی چسب، به راحتی از بین نرفته و واقعا آزاردهنده است. پس سرعت عمل داشته باشید که این چسب ها معمولاً درعرض ۲۴ ساعت خشک می شود.

استون

پاک کردن چسب خشک شده با استفاده از راه حل های خانگی استون را امتحان کنید استون یکی از محلول های رایج برای پاک کردن انواع چسب می باشد. این ماده حلال و پاک کننده ی لاک ناخن نیز می باشد. البته قابلیت استون در حل کردن و تضعیف بافت چسب های سیلیکونی هنوز خیلی مشخص نیست ولی با این حال امتحان آن ضرری ندارد. مقداری از استون را روی پنبه بریزید، سپس روی دست و قسمت های چسبیِ دست قرار دهید و نگه دارید تا چسب، حل و پاک شود.

سشوار

از سشوار استفاده کنید چسب آکواریوم هم مانند تمام محصولات مشابه، در صورت قرار گرفتن در معرض طولانی مدت گرما، تضعیف می شود. به همین دلیل گفته می شود گرم کردن چسبِ روی دست آن را تضعیف کرده از بین می برد. پس روی چسب سشوار گرفته و زمانی که احساس کردید چسب گرم و شل شده است آن را با اسفنج یا پارچه ای پاک کنید.

سنگ پا

از یک ساینده استفاده کنید از دیگر راه هایی که می توانید امتحان کنید، ساییدن چسب با چیزی مانند سنگ پا است تا چسب جدا شود و از بین برود. اگر از این روش استفاده می کنید بسیار احتیاط کنید، زیرا بافت سیلیکون از بافت پوست سخت تر است و باید مراقب باشید که پوستتان به جای چسب از بین نرود. سعی کنید از ساینده های خشن استفاده نکنید و سنگ پاهای نرم و نه چندان سخت و یا سیم ظرفشویی های نرم را بکار بگیرید.

استفاده از حلال های شیمیایی،،،،،،،،، ممنوع!!!!

به هیچ وجه از حلال های سخت و مواد شیمیایی استفاده نکنید اگر هیچ اقدامی هم برای از بین بردن چسب سیلیکون انجام ندهید، پس از گذشت مدت زمانی هر چند طولانی، چسب، از بین می رود. پس اصلاً ارزش آنرا ندارد که سلامتی خود را به خطر اندازید. حلال های قوی مانند وایتکس، جوهر نمک، آب قلیایی، تینر فوری و اسیدهای قوی بسیار خطرناک بوده و می توانند پوست را سوزانده و یا از طریق تنفس وارد بدن شوند که بسیار خطرناک است.

چگونه چسب را از روی لباس پاک کنیم؟

برای از بین بردن چسب آکواریوم از روی لباس هم از سرکه استفاده می کنیم با این تفاوت که این بار پنبه را به سرکه آغشته کرده و روی محل قرار می دهیم چند دقیقه صبر می کنیم و سپس بر می داریم این عمل را چند بار دیگر انجام می دهیم چون درزگیرهای سیلیکون بسیار  سرسخت هستند.

از کندن سیلیکون با ابزار تیز به شدت خودداری کنید این کار نه تنها مؤثر نخواهد بود، بلکه مشکل را چند برابر خواهد کرد. بریدگی حاصل از استفاده ی این مواد تیز، مواد آلوده و شاید هم تکه های چسب را به راحتی وارد بدن کرده که بسیار خطرناک می باشد و منجر به عفونت خواهد شد.

منبع: سایت ساتین

1.7 3 votes
رأی دهی به مقاله

حتما ببینید

کاروفناوری هفتم صفحه ۱۵۵

0 0 votes رأی دهی به مقاله

کاروفناوری هفتم صفحه ۱۵۲

0 0 votes رأی دهی به مقاله

کاروفناوری هفتم صفحه ۱۵۰

0 0 votes رأی دهی به مقاله

موضوع
هشدارِ
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
error: این امکان غیرفعال است
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x