خانه / همه دسته ها / پولسازترین ورزشکاران جهان

پولسازترین ورزشکاران جهان

مجله معتبر فوربس در آخرین فهرست منتشرشده خود که به فهرست صدتایی فوربس معروف بوده و یکی از معتبرترین ارزیابی‌های رسانه‌های دنیا به حساب می‌آید اعلام کرد که در دوازده ماه گذشته، لیونل مسی، ابرستاره آرژانتینی بارسلونا با پیشی گرفتن از رقبای خود کریستیانو رونالدو و نیمار عنوان پولسازترین ورزشکار دنیا را به خود اختصاص داده است.

مسی در سال گذشته 127 میلیون دلار درآمد داشته و در رتبه اول این فهرست قرار گرفته است. درآمد رونالدو در این مدت 109 میلیون دلار و درآمد نیمار که رتبه سوم این فهرست را به خود اختصاص داده 105 میلیون دلار بوده است.

این اولین بار است که سه فوتبالیست سه رتبه اول فهرست صدتایی فوربس را به خود اختصاص می‌دهند. پیش از این تنها یک فوتبالیست، کریستیانو رونالدو، موفق شده بود با پیشی گرفتن از ورزشکاران سایر رشته‌ها در صدر فهرست صدتایی فوربس بایستد و حالا مسی دومین فوتبالیستی است که این رتبه را بدست می‌آورد.

فوتبالیست بعدی لیست فوربس، پل پوگبا ستاره فرانسوی منچستریونایتد است که در رتبه چهل و چهارم قرار دارد. پوگبا با 33 میلیون دلار پولسازترین بازیکن لیگ برتر انگلیس بوده است.

به جز این چهار نفر تنها یک فوتبالیست دیگر در بین 50 نفر اول این فهرست قرار دارد. او آندرس اینیستا ستاره سابق بارسلونا است که این روزها در ژاپن برای باشگاه ویسل کوبه بازی می‌کند. درآمد اینیستا در سال گذشته 32.5 میلیون دلار بوده است.

جالب اینجا است که نفر اول این فهرست در سال گذشته، فلوید می‌ودر بوکسور که سال پیش عنوان پولسازترین ورزشکار دنیا را به خود اختصاص داده بود در فهرست امسال جایی ندارد. تنها ورزشکار زن حاضر در فهرست صدتایی امسال سرنا ویلیامز تنیسور آمریکایی است که در 12 ماه گذشته 29.2 میلیون درآمد داشته است.

از دیگر ستاره‌های جنجالی این روزهای فوتبال دنیا می‌توان به آنتوان گریزمان و گرت بیل اشاره کرد که شایعات زیادی درباره نقل و انتقال‌شان مطرح است. گریزمان، ستاره فرانسوی اتلتیکو مادرید در فهرست صدتایی فوربس با 27.7 میلیون دلار درآمد در سال گذشته در رتبه 75 قرار دارد و گرت بیل، ستاره ولزی رئال مادرید با 27.1 میلوین دلار درآمد در سال گذشته رتبه 79 فهرست را به خود اختصاص داده است.

منبع: ورزش3

همچنین ببینید

گرانترین پیراهن های لیگ برتر انگلیس

منچستریونایتد در بین تمامی تیم های لیگ برتری همچنان بیشترین درآمد را از اسپانسر پیراهن …

حقایقی درباره ملکه کره شمالی

همسر رهبر کره شمالی به ندرت در انظار عمومی ظاهر می شود و نام او …

پر افتخارترین مربی دنیا چه کسی است؟

پپ گواردیولا در مسیر شکستن تمامی رکوردهایی است که در دنیای مربیگری پیش روی او …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

error: این امکان غیرفعال است