خانه / ده خبر خوب / کلوپ یا گواردیولا؟ مساله اینست

کلوپ یا گواردیولا؟ مساله اینست

بحث انتخاب یا مقایسه نیست،بحث تقابل دو دوست همیشگیه،تقابل احساس عقلانی و عقلانیت احساسیه.

فوتبال ورزشیه که باید فکرتو موقع بازی به کار بگیری تا موفق باشی ولی برای اینکه تو دسته موفق ترینها قرار بگیری باید که از احساست به نحوی مسئولانه استفاده کنی.

در واقع اینجاست که فرق مربیهایی مثل کلوپ و گواردیولا و فرگوسن و ونگر و هاینکس با بقیه مربیها مشخص میشه. مربیانی که هر کدوم به نحوی بازیکناشون رو به لحاظ احساسی درگیر میکنن.یکی مثل هاینکس نقش یک پدر قابل احترام رو بازی میکنه،یکی مثل فرگوسن هم که از پیدایش تا افول ستاره هاش باهاشون همراهه.

کلوپ و گواردیولا هم همینطورن اما یک تفاوت جزئی.هر دو به خوی بازیکنان رو میشناسن و میدونن که چه ابزاری نیاز دارن و هر دو توانایی اینو دارن که به بازیکنانشون یاد بدن که چطور از فکرشون تو بازی استفاده کنن و جایگاه تیمی رو طوری قرار میدن و تنظیم میکنن که بازیکنا ظرفیتهاشون رو نشون بدن.از طرفی رابطه ی خوبی هم با بازیکنا برقرار میکنن طوری که احساسات بازیکنا رو درگیر میکنن،ولی تفاوتشون تو اولویت عقل و احساسه.

من فکر میکنم که کلوپ مربی ایه که بازیکناشو طوری بار میاره که با احساسشون بازی کنن و عقلشون رو بر پایه احساسشون به کار بگیرن ولی خودش عملکردی عکس این قضیه رو داره،خودش با عقل فکر میکنه و احساسش رو بر پایه عقلش به کار میگیره(اینو از مصاحبه هاش میشه فهمید)،همین موضوع باعث میشه که بتونه احساسات بازیکناش رو کنترل کنه.

اما گواردیولا! گواردیولا هم مثل کلوپ شخصیتی داره که عقل رو اولویت قرار میده و احساسش رو بر پایه عقلش به کار میگیره ولی با این تفاوت که همین روحیه رو به بازیکناش هم منتقل میکنه.اینو میشه از عملکرد بازیکنا موقع بازی و بعد بازی و حواشی بازی فهمید.از دعواهایی که هر چند جزئی تو لیورپول هست و جنبه احساسی داره،و درگیریهایی که تو سیتی هست و جنبه منفعتی و عقلانی داره!

نظر شما چیه؟ موافقید؟ کدوم سبک رو میپسندید؟

حتما ببینید

جواب سوالات ریاضی هفتم صفحه 30

جواب سوالات ریاضی هفتم صفحه 29

جواب سوالات ریاضی هفتم صفحه 28

بخش نظرات

لطفاوارد شوید برای نظر گذاشتن
avatar
  موضوع  
هشدارِ
error: این امکان غیرفعال است