" /> ده نکته برای کنکوریهای سابق دانشجوهای حاضر (قسمت اول) – گام به گام
خانه / متفرقه / ده نکته برای کنکوریهای سابق دانشجوهای حاضر (قسمت اول)

ده نکته برای کنکوریهای سابق دانشجوهای حاضر (قسمت اول)

 

دوره دانشجویی،دوره ای خاطره انگیزه که تا وقتی توش قرار داری خبر نداری که ممکنه بهترین دوران زندگیت بشه،و البته بهتر که خبر نداشته باشی تا با تمام وجود از این دوره لذت ببری.البته ممکنه همین دوره خوب به خاطر کم تجربگی تبدیل به اون خاطره خوبی که میتونست بشه نشه.

اما چند نکته برای اونایی که میخوان با برنامه عمل کنن!

۱-اولین نکته مربوط به روحیه شماست.سردرگم نباشید،قبل رفتن به دانشگاه بدونید که کجا دارید میرید،در مورد شهری که دارید میرید،در مورد آدرس دقیقش و نحوه رفتن به اونجا به تفصیل تحقیق کنید،یادتون باشه خاطره اول شما خیلی مهمه!سعی کنید دنبال آشنا یا فامیلی که در اون دانشگاه یا شهر هست بگردید و اطلاعات جامع و مفیدی در مورد محل سکونت جدید خودتون پیدا کنید.این به شما کمک میکنه که با روحیه خوب و با ذهنیت مثبت وارد دانشگاه بشید.

 

۲-بریم سراغ تجهیزات،یادتون باشه که اگه مسیرتون کوتاهه با یه کوله پشتی برین دانشگاه و موقعیت رو بررسی کنید و چک لیستی از اون چیزی که لازم دارین بردارین و دفعه دوم مجهز برگردین.اگه هم که مسیرتون طولانیه بهتره لوازم خیلی ضروری رو برای چند شب اقامت داشته باشین،بقیه وسایل رو میشه با چند روز فاصله فرستاد.روزهای اول برای پیدا کردن جا و مکان هرقدر که خودتون سبکتر باشین و وسایل اضافه همراهتون نباشه بهتره.

 

۳-اما خانواده! سعی کنید طوری برنامه ریزی کنید که با خاطره ای خوش از خانواده خداحافظی کنید،اونها دلتنگ شما خواهند شد و کمی استرس و تشنج در روزهای آخر طبیعیه!البته برای اونایی که از قبل فکر این روزها رو کردن و براش برنامه ریزی کردن شرایط خیلی بهتر خواهد بود ولی در مجموع در این روزها خانواده پر از دلتنگی و دل نگرانی هستن و این باعث میشه که رفتارشون طوری بشه که برای شما که خودتون کلی کار دارین،قبول کردنش سخت بشه.سعی کنید خویشتن دار باشید و بهشون دلگرمی بدین که به زودی اونا رو خواهید دید.و به مسائل خوب و آینده روشن دلشون رو شاد کنید.

 

۴-ورود به دانشگاه!بهتره قبل از رفتن به دانشگاه خودتون به دانشگاهی در محل زندگیتون سر زده باشید تا با محیط و حال و هوای دانشگاه غریبه نباشید.ولی اگه اولین بارتونه غصه نخورید،دانشگاه همون دبیرستانه خودمونه با ابعاد بزرگتر،با این تفاوت که همه کاراش رو خودتون باید انجام بدید(البته نازپرورده هایی هستن که خانوادشون تا در دانشگاه همراهیشون میکنن!خوش به حالشون،امیدواریم اونا هم یک روز بزرگ بشن).

احترام گذاشتن به قوانین زیاد مرسوم نیست و بعضیا چهارنعل از رو قوانین رد میشن ولی شما سعی کنید به قوانین اون دانشگاه دسترسی پیدا کنید،بخونیدش و اگه امکان داشت بهش اشراف پیدا کنید.طوری که اگه یه وقتی خواستن با زیرپاگذاشتن قانون حقتون رو بخورن،چیزی داشته باشین که بذارین تو کاسشون:).

به اساتید احترام بذارید،مطمئنا تو این زمانه کار سختی خواهد بود ولی یادتون باشه که احترام بذارید تا احترام ببینید.

با اطاقهای اداری آشنا بشید،هرچند خیلیاشون بی مصرفن ولی مطمئنا طوری طراحی شدن که شما رو به سمت خودشون بکشن،پس قبل از اینکه به حسابتون برسن،به حسابشون رسیدگی کنید.

سعی کنید پاتوقتون کتابخونه باشه،خوشبختانه تنها قسمتی که تو دانشگاهها به درستی تجهیز شده کتابخونست،دانشگاهها برای حفظ ظاهر هم که شده کتابخونه هاشون پر از کتابهای خوبه.

 

۵-مهارت نه گفتن را تمرین کنید!دانشگاه بهترین جا برای نه گفتن به درخواستها و ترغیبهای ناصحیحه.احتمالا میپرسید صحیح چیه و ناصحیح چیه؟راستش رو بخواید میتونم بگم که به دلتون رجوع کنید،به اصل دلتون ها،نه به اونجایی که خودتون میدونید دیگه:).دانشگاه یک شروع دوبارست با آدمهای جدید و محیطی جدید،پس نگران نه گفتن نباشید.خلاصه بگم این قسمت دو ویژگی مهم داره:هم سخت ترین قسمته کاره و هم تاثیرگذارترین قسمت کار.

با یک مثال این بند رو میبندم؟!

فرض کنید شب امتحانه و شما دو دوست دارین که همزمان به شما پیشنهادی میدن،یکی پیشنهاد میکنه که بیا بریم درس بخونیم.دیگری پیشنهاد میکنه که بیا بریم بازی کنیم.به کدوم یکی نه میگین؟

0 0 votes
رأی دهی به مقاله

حتما ببینید

آموزش ویدئویی حل تمرین ریاضی دوازدهم تجربی (فیلم آموزشی)

ویدئوی حل تمرین ریاضی دوازدهم صفحه ۱۰(۱) ویدئوی حل تمرین ریاضی دوازدهم صفحه ۱۰(۲) ویدئوی …

آموزش ویدئویی حل تمرین ریاضی یازدهم تجربی (فیلم آموزشی)

ویدئوی ریاضی پایه یازدهم صفحه ۹(۱) ویدئوی ریاضی پایه یازدهم صفحه ۹(۲) ویدئوی ریاضی پایه …

آموزش ویدئویی حل تمرین ریاضی دهم تجربی (فیلم آموزشی)

ویدئو های ریاضی تجربی دهم صفحه ۷(۱) ویدئو های ریاضی تجربی دهم صفحه ۷(۲) ویدئو …

موضوع
هشدارِ
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
error: این امکان غیرفعال است
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x